Mitmed Simple Expressi reisid Tartu ja Narva vahel asenduvad mugavate Lux Expressi reisidega

Neljapäev, August 16, 2018

Tartust saab nüüd Lux Expressi bussidega reisida Jõhvi, Sillamäele ja Narva.

Bussiettevõte Eesti Buss hakkab alates 16. augustist sõidutama reisijaid Tartust Jõhvi, Sillamäele ja Narva mugavate Lux Expressi bussidega, mis asendavad Simple Expressi busse.

Eesti Bussi juhatuse esimehe Kalle Voogla sõnul saab Tartu väga häid igapäevaseid ühendusi mugavate Lux Expressi bussidega nii Jõhvi, Sillamäe kui Narvaga.

“Otsustasime võtta kasutusele Lux Expressi kaubamärgiga bussid, et pakkuda reisijatele maksimaalset mugavust, sest inimesed soovivad veeta aega kvaliteetselt ka sõidus olles. Lux Expressi bussid just seda pakuvadki - sõidu ajal saab Lux TV-st filme vaadata, arvutiga tööd teha, raamatut lugeda või lihtsalt puhata. Seetõttu usume, et reisijad võtavad muudatuse hästi vastu ning Lux Expressi mugavad bussid muutuvad ka nendel liinidel autole väärikaks alternatiiviks,” avaldas Voogla lootust.

Lux Expressi bussid hakkavad sõitma varasema Simple Expressi liinigraafiku alusel ning teevad kõiki sõiduplaanis ette nähtud peatusi.

Alates 16. augustist saab Lux Expressi bussidega Tartust Jõhvi, Sillamäele ja Narva sõita kell 12.00 ja 15.00. Narvast Tartusse kell 8.00 ja 16.30 ja Jõhvist Tartusse kell 8.55 ja 17.25 väljuvate reisidega. Sillamäelt väljuvad bussid Tartu poole kell 8.30 ja 17.00.

Kõik varasemalt Simple Expressi bussidele ostetud piletid jäävad kehtima, kuid reisijaid hakkavad teenindama Lux Expressi Irizar i6 bussid. Lux Expressi bussides on igal reisijal filmide vaatamiseks ja muusika kuulamiseks personaalne Lux TV  ning iga istmepaari juures on elektriseadmete laadimisvõimalus (220 V). Kõikides bussides on mugavad reguleeritava seljatoega istmed ja rohkelt jalaruumi, WC, kliimaseade ja tasuta WiFi. Iga iste on varustatud turvavööga.

Eesti Bussi juht kinnitas, et hinnatundlikud reisijad saavad oma reisi ette planeerides sõita ka Lux Expressi bussidega soodsalt. Eesti Buss kasutab liinil paindlikku hinnastamist ehk bussipileti hinnad sõltuvad nõudlusest ja väljumiseni jäänud ajast. “Paindliku hinnastamise puhul on kõige soodsam reis varakult planeerida ja piletid Lux Expressi kodulehelt osta, sest nõudluse ja täituvuse kasvades kasvab ka pileti hind. Lisaks sellele on meil loodud soodustused seenioridele ja noortele,” tõi Voogla välja.

 

Kõige soodsamad piletid Lux Expressi väljumistele on müügil ettevõtte kodulehel www.luxexpress.eu. Samuti saab pileteid osta müügiportaalist tpilet.ee, bussijaamade kassadest ja iseteeninduskioskitest ning vabade kohtade olemasolul ka bussijuhi käest.

 

Simple Expressi bussid jäävad teenindama Tartu-Võru, Tartu-Viljandi, Tartu-Koidula,Tartu-Rakvere  ja Tartu-Narva vahelisi väljumisi.